Gry Dora

Dora to ośmioletnia dziewczynka-podróżniczka, która stała się sławna dzięki serii telewizyjnej Nickelodeon. W każdym odcinku wyrusza na inną przygodę, próbując coś znaleźć lub komuś pomóc. Często pyta młodych widzów o pomoc we wskazaniu jakiegoś przedmiotu lub miejsca. Uczy oglądających jak ważne są ciekawość oraz umiejętność porozumienia się i panowania nad emocjami. W każdym odcinku używa też słówek w języku hiszpańskim lub angielskim, których dzieci mogą się nauczyć. Dzieci uwielbiają tę sympatyczną latynoską dziewczynkę.

Gry Dora oferują duży wybór gier o różnym charakterze - od gier logicznych, przez ubieranki, po gry przygodowe. W każdej z nich towarzyszyć dziecku będzie ta urocza bohaterka, której niestraszne są nowe miejsca i wyzwania. Spotkasz też innych bohaterów z bajki: jej wiernego kompana - małpę Bootsa, jej odwiecznego rywala - nieznośnego lisa Swipera lub jednego z wielu hiszpańskojęzycznych przyjaciół Dory - zabawną wiewiórkę Tico. Razem będą wyruszać na przygody, rozwiązywać zagadki i poznawać świat.

Dora gry to miejsce, gdzie dzieci nauczą się nowych rzeczy i sprawdzą swoje umiejętności. Wczesny kontakt z językami obcymi przełamie ich strach przed nowością i pozytywnie nastawi do uczenia się ich w przyszłości. Na pewno zapamiętają nowe słówka, których najłatwiej się im nauczyć właśnie w zabawie i w trakcie przyjemnych zadań. Dora to bohaterka, która uczy również, jak ważna jest ciekawość świata i chęć pomocy tym, którzy są w potrzebie. Przez nawiązywanie kontaktu z dzieckiem, uczula na rolę komunikacji w relacjach z innymi. Latynoskie korzenie Dory to okazja dla dzieci, żeby zaznajomić się z inną kulturą i jej przejawami. Gry Dora oferują pozytywną i nienachalną zabawę edukacyjną.