Pasjans Pająk

Pasjans pająk jest jedną z najbardziej popularnych gier w pasjansa, graną dwoma taliami po 52 karty każda. Celem gry jest usunięcie wszystkich kart ze stołu. Najpierw trzeba je ułożyć na jednym z dziesięciu stosów, które są rozłożone na stole. Wszystkie, oprócz górnej karty na stosie, są zakryte. Gracz układa karty na stosach w porządku malejącym, od króla do asa. Przenosić można pojedyncze karty lub układy kart o tym samym kolorze. Gdy skończą się możliwości ruchu, można wyłożyć kolejne dziesięć kart z talii.

Pająk solitaire zazwyczaj oferuje różne poziomy trudności. Na najłatwiejszym gra się tylko jednym kolorem. Najtrudniejszy poziom wymaga operowania wszystkimi czterema kolorami. Zasady punktacji są różne dla różnych wersji gry. Najczęściej zaczyna się od 500 punktów i traci jeden za każdy wykonany ruch. Postaraj się nie powtarzać ruchów i działać jak najbardziej efektywnie. Punkty zyskuje się za każdy pełen układ, który zostanie stworzony i usunięty z ekranu. Często w grze pojawia się licznik czasu, zwiększając przy tym emocje i wyzwanie.

Pająk to niełatwa gra. Gracz musi być skoncentrowany, gdyż taktyka odgrywa tu większą rolę niż w klasycznym pasjansie. Gra w Pasjansa pająka wymaga spostrzegawczości, dobrej pamięci i przewidywania kilka ruchów do przodu. Przesuwaj karty i staraj się nie przegapić żadnych par zanim dodasz następny rząd kart, bo może odebrać ci to szanse w tym rozdaniu. Ta gra to intelektualna rozrywka i ćwiczenie dla umysłu. Jeśli szukasz też odrobiny relaksu, ta strona jest dla ciebie. Pasjans pająk to jedna z najciekawszych odmian pasjansa, nie dziwi więc, że od lat jest jedną z najpopularniejszych gier w sieci.